Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Ahoj ‚ vítej na stránkách o koních a kočkách..

Koníčkové

TOTO  JSOU KONÍČCI :

 

 

 

 

 

 

 

 

Malý testík..

 

Americký miniaturní kůň

Je to jedinečné plemeno, u něhož hlavní roli hraje velikost. Registrace je možná pokud splňuje výškový limit. Nejedná se u nich o žádnou genetickou vadu. Chovatelé je šlechtí úmyslně jako zmenšené verze tradičních koní. Tyto koně se snadno přepravují, neboť se vejdou do auta typu combi.

Výška
Jak už jsem psala hodně tu záleží na výšce, aby mohli být registrování jako americký miniaturní kůň. Hříbě nesmí překročit výšku 76 cm, jednoletý kůň smí nejvíc měřit 82 cm, u dvouletého je hranice 84 cm a u dospělého 87 cm.

Zbarvení
Můžou mít jakékoliv zbarvení a jakékoliv odznaky.

Popis
Je strašně těžké udělat popis toho plemene. Každý koník je jiný, protože se jedna o miniatury normálních plemen. Může se naradit miniatura arabského plnokrevníka, miniatura appaloosy atp. Někteří vypadají opravdu jako plyšáčci ( :D )

Využití
Vzhledem k tak malé výšce je jasné, že na koních můžou jezdit pouze malé děti. Chovají se tedy jako domácí mazlíčci, skoro jako psi.
V miniaturních koních našla řada Američanů (a v současné době postupně i Evropanů) společníka, jehož přítulná povaha jim pomáhá překonávat stres. Díky jejich malé velikosti je mohou vozit ve větších autech jako psy. Děti na nich mohou jezdit, ale mnohem častěji se využívají do zápřahu, na výlet vyvezou bez problémů dvě dospělé osoby - utáhnou dvojnásobek svojí váhy. Využívají se také při hipoterapii - handicapovaní lidé na nich samozřejmě nejezdí, ale samotný kontakt s nevelkými koníky jim pomáhá překonávat některé psychické problémy.

Zajímavost
American Miniature Horse Association vydává časopis Miniature Horse World a každoročně posuzuje stovky miniaturních koní v celých Spojených státech. Na největší akci - přehlídce s názvem Miniature Horse Association\\\\\\\'s National Show se vybírají nejlepší zvířata a zapisují se do plemenné knihy.

Do Evropy se miniaturní koně dostávají pozvolna, proto jsou poměrně obtížně k sehnání. Zájem o mini koně ovšem roste. V České republice je jejich chovem známý Antonín Sádlo.

image

zdroj textu: http://americky-miniaturni-kun.konicci.cz/ a http://my-perfections.blog.cz/1206/americky-miniaturni-kun
zdroj foto: Zuzana Buráňová; http://zuzule.com


Otázky
1) Zbarvení?
Jakékoliv
Černé
Bílé
 
2) Doplň: Vzhledem k tak malé výšce je jasné, že ...
nic neumí
se nedožijí dlouho
na koních můžou jezdit pouze malé děti
 
3)  Hříbě nesmí překročit výšku .. ?
56 cm
76 cm
96 cm
 
4) Doplň: Je to jedinečné plemeno, u něhož hlavní roli hraje ,,,
trpělivost
velikost
zbarvení
 
5) Využívají se také při ..?
hipoterapii
loučení
rakovině
 
Kdo to bede mít správně ať napíše do vzkazu..¨

Řešení je ve Vánocích..

 

 

 

TOPlist